Dossier
Financiën & begroting
Data en bronnen rond financiën & begroting in Kapelle — over thema’s heen gebundeld.
Geen P&C-begroting (lasten, baten, schuldquote) in de open data; wel heffingen, WOZ en inkomenscijfers.
Overzicht
Mijn DossiersOpvallend
Kapelle valt op door:
- Kerncijfers (CBS): 57 % onder het provinciaal gemiddelde van 30.228 inwoners
- Arbeidsmarkt (CBS): 54 % onder het provinciaal gemiddelde van 15.519
Indicatoren
Kerncijfers (CBS)
13.012 inw.; 5.522 hh; 5.546 won.; 350/km² (2025)
onder gem.: min 8.046 · gem 30.228 · max 55.653
WOZ (CBS)
370 × €1.000 (2025)
boven gem.: min 256 · gem 330,4 · max 445
Arbeidsmarkt (CBS)
1755 vestigingen (2025)
onder gem.: min 4.150 · gem 15.519 · max 27.270
Gemeentelijke heffingen (CBS)
€ 679/inwoner (2026)
Besteedbaar inkomen (CBS)
€ 63.600 (2024)
Besteedbaar inkomen, mediaan (CBS)
€ 55.900 (2024)
Gestandaardiseerd inkomen (CBS)
€ 42.500 (2024)
Indicatoren
| Kerncijfers (CBS) | Kerncijfers regio | Gemeente Kapelle | 13.012 inw.; 5.522 hh; 5.546 won.; 350/km² | 2025 |
| WOZ (CBS) | Woningvoorraad & Prijzen | Gemeente Kapelle | 370 × €1.000 | 2025 |
| Arbeidsmarkt (CBS) | Arbeidsmarkt & Vacatures | Gemeente Kapelle | 1755 vestigingen | 2025 |
| Gemeentelijke heffingen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Kapelle | € 679/inwoner | 2026 |
| OZB woningen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Kapelle | Geen data (bijwerking) | — |
| OZB niet-woningen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Kapelle | Geen data (bijwerking) | — |
| Rioolheffing (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Kapelle | Geen data (bijwerking) | — |
| Afvalstoffenheffing (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Kapelle | Geen data (bijwerking) | — |
| Parkeerheffing (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Kapelle | Geen data (bijwerking) | — |
| Toeristenbelasting (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Kapelle | Geen data (bijwerking) | — |
| Secretarieleges (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Kapelle | Geen data (bijwerking) | — |
| Leges wonen en bouwen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Kapelle | Geen data (bijwerking) | — |
| Besteedbaar inkomen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Kapelle | € 63.600 | 2024 |
| Besteedbaar inkomen, mediaan (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Kapelle | € 55.900 | 2024 |
| Gestandaardiseerd inkomen (CBS) | Kengetallen bestuur | Gemeente Kapelle | € 42.500 | 2024 |